wykres

Strona Internetowa, 5 powodów, dla których powinieneś posiadać stronę internetową

Dlaczego, posiadanie strony Internetowej jest takie ważne?

Przedstawię Ci w tym wpisie pięć głównych powodów, dla których uważam, że każdy podmiot oraz specjalista wykonujący usługę, wytwarzający, czy dystrybuujący jakieś dobro, powinien mieć stronę internetową.

1.     Strona internetowa jest wizytówką w Internecie;

Tak jak podczas spotkania z przyszłym klientem lub partnerem biznesowym, często wręczamy drugiej osobie wizytówkę w formie małego kartonika, na którym znajdują się ważne dane, tj. nazwa firmy, imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz działalność, w której się poruszamy. Taką samą rolę w wirtualnym świecie pełni strona WWW. Bardzo często strona Internetowa jest odpowiedzialna za pierwszy kontakt z Twoim klientem lub kontrahentem. W takim przypadku od jakości Twojej strony zależy pierwsze wrażenie drugiej strony.

2.      Strona internetowa potwierdza wiarygodność Twojej firmy;

Zdarzyło Ci się kiedyś, poszukiwać, czegoś w Internecie. Załóżmy, że szukasz warsztatu samochodowego albo kosmetyczki. Wpisujesz pożądaną frazę i wyskakuje Ci mapa Google, z zaznaczonymi warsztatami / kosmetyczkami. W pierwszej, kolejności wyszukujesz, która lokalizacja Ci odpowiada, następnie, chcesz dowiedzieć się, o usłudze więcej, więc odruchowo wizytówka Google przekierowuje Cię na stronę, gdzie znajdziesz więcej informacji. Prawdopodobnie wybierzesz firmę, która jest w Twojej okolicy i możesz dowiedzieć się o niej więcej, nie wychodząc z domu.

3.      Witryna Internetowa pełni funkcję informacyjną;

Klient, kontrahent, czy każda inna osoba zainteresowana Twoją usługą, czy produktem, może dowiedzieć się o ofercie więcej w Internecie. Może to oszczędzić Wasz wspólny czas. W końcu, jeśli ktoś poszukuje informacji, może je otrzymać za pośrednictwem strony Internetowej.

4.      Dodatkowy kanał kontaktu i pozyskania klienta;

Dobrze przygotowana strona Internetowa może posłużyć jako niezależne źródło pozyskania klienta, np. poprzez formularz zgłoszeniowy, albo inny bezpośredni kontakt, umieszczony na stronie.

5.      Strona WWW podnosi prestiż Twojej działalności;

Ustaliliśmy, że witryna Internetowa jest wizytówką, a dobrze zrobiona strona Internetowa, może znacząco podnieść prestiż i zrobić wrażenie, na Twoim kliencie, kontrahencie lub innym użytkowniku, przeglądającym Internet w poszukiwaniu tego, czym dysponujesz.

Na podstawie świetnie wyglądającej strony dopasowanej do dziedziny, w której się poruszasz, znacząco może to wpłynąć na wybór właśnie Ciebie, Twojego produktu lub usługi.

Podejrzewam, że powodów jest dużo więcej i można zagadnienie rozbijać na atomy. Ja wybrałem jednak te główne i według mnie najważniejsze. Mam nadzieję, że udało mi się przekonać Cię do mojej perspektywy i zaczerpniesz z niej, co przyczyni się do rozwoju Twojego własnego sukces.

Dowiedz się ogólnie, o tym jak działają strony internetowe dla użytkowników, przeczytaj tutaj

Podobne wpisy

Dodaj komentarz