komputer laptop na biurku

Po co mi w ogóle strona Internetowa?

Strona Internetowa, o co tyle szumu?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Internet zadomowił się w naszych życiach już na dobre. Nie wyobrażamy sobie, jak mogłoby być, gdyby Internetu nie było. Przynajmniej ja sobie nie wyobrażam. O tyle, o ile, łapie się na tym, że czasami scrolluje Facebooka dla samego faktu zabijania czasu, to gdy przychodzi rozwiązać jakiś problem, Internet staje się przyjacielem, bez którego byłoby znacznie trudniej poradzić sobie, chociaż by ze sprawdzeniem czegokolwiek.

Ile ludzi tyle zastosowań 

Przykładów można by mnożyć. Sieci używamy do pozyskania informacji o wszystkim, od znalezienia specjalisty: hydraulika, elektryka, mechanika, po kupno, sprawdzenie opinii o pożądanym produkcie. W Internecie często sprawdzam, jaka ma być pogoda, jaki film grają w kinie albo o której przyjedzie autobus, który zabierze mnie na imprezę. Nie sposób nie wspomnieć o prozaicznym sprawdzeniu informacji o zasłyszanym wydarzeniu. Wydarzeniu, które ma nadejść albo już się wydrążyło i zostało zapisane na kartach historii, w tym cyfrowych, dostępnych zaraz po wpisaniu frazy w Twojej ulubionej przeglądarce. Możesz również  znaleźć informacje o zwierzęciu, urządzeniu lub zjawisku. Internet, niemal natychmiast przynosi nam odpowiedzi.

Inną sprawą, jest rzetelność odpowiedzi, ale myślę, że ten problem pozostawię do rozważenia w zaciszu własnego umysłu. W końcu mija kolejna dekada powszechności dostępu do Sieci, i już większość z nas wie, jak i gdzie szukać informacji, bodaj je zweryfikować, aby nie dać nabić się w butelkę.

Czy Ty możesz pozwolić sobie na nieistnienie w Internecie?

Nie raz spotkałem się ze stwierdzeniem, że jeśli nie masz Facebooka, to nie istniejesz, trendy są coraz nowsze i się prześcigają. Platformy Społecznościowe mnożą się jak grzyby po deszczu. Z moich obserwacji Sieci, jeden kierunek jest cały czas aktualny. Kierunek, ów dotyczy Stron Internetowych. Strony WWW, od początku były podstawową użytecznością Netu. Są do dzisiaj.

Niniejszy wpis ma za zadanie uzmysłowić Ci, jak ważna jest obecność w sieci z perspektywy podmiotu, specjalisty, zajmującego się swoją niszą. Zwróciłem uwagę w początkowych akapitach, że w Internecie sprawdzamy już wszystko. Internet wyparł w ogromnym stopniu poszukiwanie informacji o usługach, produktach w innych miejscach, takich jak gazety, książki telefoniczne itd.

Owszem, możesz mieć mnóstwo followersów na FB, Insta itd., możesz (powinieneś) mieć wizytówkę Google, ale te wszystkie miejsca, powinny prowadzić do Twojej unikalnej domeny, kierującej na jeszcze bardziej unikalną witrynę, będącą wizytówką Twojej działalności.

Strona Internetowa, jak działa ten mechanizm?

W moim przypadku gdy chcę sprawdzić cenę produktu, który zamierzam kupić, odpalam Google i wpisuję pożądaną frazę, następnie przeglądam oferty. W dużej mierze, gdy już wybiorę interesujący mnie przedmiot, znajduje się na kilku (co najmniej trzech zakładkach przeglądarki Internetowej), następnie czytam opis i opinie o produkcie, na tych wybranych zakładkach. Zwykle przed zakupem, sprawdzam opinie o sklepie, jeśli oczywiście nie dokonuję zakupu w znanej, dużej sieci handlowej.

Podzielę się kolejnym aktualnym, przykładem z mojego, życia. Tak się składa, że wczoraj właśnie, poszukiwałem siłowni w mojej okolicy. Znów towarzyszyły mi Google, najpierw wykładnikiem była lokalizacja, tak więc sprawdziłem ją, na podstawie wizytówki i map Google. Gdy, już miałem kilka miejsc, które spełniały moje lokalizacyjne preferencje, po kolei, wchodziłem na stronę WWW, sprawdzając ofertę.

Ostatnim przykładem, który przyszedł mi do głowy, to zakup wiedzy. Jestem jedną z osób, które lubią chłonąć dużo wiedzy z interesujących mnie zagadnień. Często szukam informacji za darmo, niemniej, jednak jeśli chcę jakąś przestrzeń zgłębić, sięgam po kursy płatne. Na ogół kupuję szkolenie, kurs, od osób, które znam, otrzymałem od nich wcześniej szereg darmowych, pomocnych materiałów. Często właśnie takową wiedzę można znaleźć na stronach Internetowych, blogach, które prowadzą specjaliści.

Pytanie do Ciebie, może jednak potrzebujesz, strony internetowej?

 Teraz odpowiedz sobie na pytanie, czy nie działasz podobnie w przypadku podejmowania różnych decyzji.

Ze względu na mój pogląd i zajęcie, które wykonuję, często mam kontakt z przedsiębiorcami, którzy przekonują mnie, że nie potrzebują strony WWW, bo przecież, mają rozwinięte Social Media, wielu obserwujących itd. Teraz wyobraź sobie, wielkiego gracza, Coca Cola, Toyota, czy masę innych firm, które nie posiadają strony Internetowej. Nie ma opcji, jest to jedna z najważniejszych przestrzeni do zagospodarowania. Strona Internetowa często okazuje się pierwszym łącznikiem z nowym klientem, jest wizytówką, zawierająca co najmniej, lokalizację, dane kontaktowe, historię marki i opis produktu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz