hosting

Hosting, co to jest? Jak wybrać najlepszy?

Witaj w mojej Internetowej przestrzeni. Jesteś tutaj między innymi dzięki hostingowi. W dniu dzisiejszym opowiem Ci o moich doświadczeniach z usługodawcami oferującymi hostingi. W prostych słowach opowiem, co to jest hosting, oraz jak działa.

Co to jest hosting?

Hosting jest miejscem wydzielonym w celu przechowywania danych w przestrzeni Internetu. Za pomocą hostingu nasze strony internetowe mogą być dostępne w sieci 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Poza utrzymaniem stron Internetowych hosting może służyć, do przechowywania i udostępniania danych, np. w postaci plików. Hostingi wydzielone są na serwerach.

Co to jest serwer?

Serwer jest komputerem, który nieprzerwanie podłączony jest do sieci Internet, na którym współdzielone są hostingi, czyli przestrzenie internetowe przydzielone np. stronom, którymi zarządzasz.

Twój wybór, Twoje preferencje

Tyle tytułem wstępu. Aktualnie miałem przyjemność korzystania z kilku firm, oferujących, usługi hostingowe, tj. Home, LH, OVH oraz Zenbox.pl. Na dziś, dzień, ten ostatni najbardziej przypadł mi do gustu ze względu na konkurencyjną cenę, szybkość i jakość obsługi oraz specyfikację. Z mojego subiektywnego odczucia wynika, że Zenbox, na ten przykład umożliwia importowanie większych plików (niż większość konkurencji) za pomocą panelu CMS WordPress (bez konieczności konfigurowania programów tj. FileZilla). Jest to prostsza i wygodniejsza forma importu np. kopii zapasowej strony stworzonej na bazie WordPress. Poza tym w moim odczuciu interfejs Zenbox jest wygodny i intuicyjny. Można w prosty sposób wykonać instalację wielu aplikacji w tym wymienionego wcześniej WordPress-a. Kolejnym atutem, który mocno mnie przekonał do korzystania z usług Zenbox jest dobry i szybki kontakt supportem, czyli z biurem obsługi klienta. Usłużni konsultanci, specjaliści nazywają się „Mnichami”.

Bardzo dużym atutem, przemawiającym za wyborem Zenbox, jest dla mnie możliwość, którą oferuje platforma. Hosting Zenbox umożliwia skorzystanie z darmowego próbnego certyfikatu SSL, w ramach panelu administracyjnego.

Jestem przekonany, że zarówno początkujący, jak i zaawansowani twórcy zadowoleni będą z jakości hostingu, wymienionego usługodawcy. Niemniej jednak nie musisz brać za pewnik moich słów, możesz skorzystać z mnogich porównywarek hostingów, albo spróbować skorzystać z usług różnych firm samodzielnie. Jeśli jednak przekonałem Cię do wyboru Zenbox, to z całego serca polecam, rejestrację z mojego linku partnerskiego. Kieruje do niego baner pod artykułem. Do dzieła, życzę Ci masy udanych projektów! 

Dowiedz się, co to jest SSL i do czego służy. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz